Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 4 maja 2025 21:49
Reklama

Stopień alarmowy BRAVO w Polsce. Co oznacza?

Inwazja Rosjan na Ukrainę, na tę chwilę nie wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa Polaków. Rząd przedsięwziął jednak pewne środki, które mają zminimalizować ryzyko związane z atakiem terrorystycznym. Jednym z nich jest ogłoszenie alarmu BRAVO.
Stopień alarmowy BRAVO w Polsce. Co oznacza?

Autor: iStock

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosił podwyższenie stopnia zagrożenia terrorystycznego w cyberprzestrzeni do CHARLIE-CRP. Zobowiązało to, w szczególności administrację publiczną, do wnikliwego obserwowania wszelkich sygnałów świadczących o próbach dokonania ataków hakerskich. Decyzja ta zapadła w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie, gdzie doszło do inwazji rosyjskich wojsk. 

Z tego samego powodu w poniedziałek ogłoszony został stopień alarmowy BRAVO. Jest to drugi z czterostopniowej skali alert, którego wejście w życie wiąże się ze zwiększonym i przewidywalnym zagrożeniem wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Aktualnie obowiązuje on do 15 marca, do godziny 23:59. Obejmuje jednak tylko województwa podkarpackie i lubelskie, które graniczą z Ukrainą. 

„Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy” – ogłosiło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze. 

Według informacji zgromadzonych przez Onet, oznacza to wprowadzenie m.in. poniższych zasad:

- służby bezpieczeństwa mogą przeprowadzać wzmożone kontrole dużych skupisk ludzi,
- wzmożone kontrole obiektów mogących stać się celem ataku terrorystycznego,
- na wypadek ataku zapewniona jest dostępność alarmowa członków odpowiedzialnych za wdrożenie procedur działania,
- ostrzeżenie personelu o możliwym zagrożeniu,
- możliwość dodatkowego kontrolowania pojazdów oraz budynków w zagrożonych rejonach,
- osoby postronne nie mogą przebywać na terenie żłobków, przedszkoli i szkół oraz uczelni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

entik 05.03.2022 09:30
Bravo wcale nie jest klawo.

FACEBOOK
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: właśnieTreść komentarza: Po co przepłacać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 19:54Źródło komentarza: Nie kupujemy samochodów lecz częściej je wypożyczamyAutor komentarza: no takTreść komentarza: Jak policzyć utrzymanie autka, to jest naprawdę drogoData dodania komentarza: 4.05.2025, 18:39Źródło komentarza: Nie kupujemy samochodów lecz częściej je wypożyczamyAutor komentarza: tyleTreść komentarza: Jeżdżą jak szarańcza.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 18:30Źródło komentarza: E-hulajnogi opanowały ulice i chodniki. Są niestety ofiary śmiertelneAutor komentarza: dłużejTreść komentarza: "Z przyczyn demograficznych w Polsce pogłębiać będą się niedobory pracowników, nawet przy utrzymaniu pięciodniowego tygodnia pracy. Prognozy struktury zatrudnienia zapowiadają niedobór pracowników w 21 z 39 grup zawodowych w horyzoncie 2040 roku. Skrócenie czasu pracy wywołałoby niedobór we wszystkich 39 grupach zawodowych, zwłaszcza w usługach" – pisali w analizie sprzed kilku miesięcy Maciej Albinowski, Piotr Lewandowski i Karol Madoń, naukowcy z Instytutu Badań Strukturalnych.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 15:39Źródło komentarza: Proponują czterodniowy tydzień pracy. Nie wiadomo, czy firmy będą zadowoloneAutor komentarza: dlategoTreść komentarza: Bo jeżdżą bez opamiętania.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 15:30Źródło komentarza: E-hulajnogi opanowały ulice i chodniki. Są niestety ofiary śmiertelneAutor komentarza: krótkoTreść komentarza: Mniej pracy za tę samą płacę? To nierealneData dodania komentarza: 4.05.2025, 15:17Źródło komentarza: Proponują czterodniowy tydzień pracy. Nie wiadomo, czy firmy będą zadowolone
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama