Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 02:02
Reklama
Reklama
Reklama

Praca zdalna nie dla wszystkich. Marszałek weryfikuje wnioski

Mimo zapowiedzi o pracy zdalnej dla zaszczepionych pracowników, niektóre wnioski są odrzucane. – Jesteśmy zawiedzeni skarżą się pracownicy Urzędu Marszałkowskiego
Praca zdalna nie dla wszystkich. Marszałek weryfikuje wnioski

Autor: bg

Przypomnijmy,  jeszcze miesiąc temu marszałek Olgierd Geblewicz deklarował w mediach społecznościowych:  "Wobec braku reakcji rządu na szalejącą pandemię podjąłem kroki umożliwiające zaszczepionym pracownikom Urzędu zwiększenie ochrony własnej i najbliższych".

 

Tymczasem teraz, kiedy od 20 grudnia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach, praca zdalna byłaby idealnym rozwiązaniem dla wielu pracujących w urzędzie kobiet, które mają dzieci w młodszych klasach. Nie wszyscy pracownicy mogą jednak skorzystać z takiego rozwiązania. 

 

- Jesteśmy zawiedzeni, bo praca zdalna wielu osobom właśnie teraz by się przydała. Tymczasem możemy skorzystać tyko z urlopu  – mówią pracownice

 

Marszałek Olgierd Geblewicz odpowiada:

Obecnie z możliwości wykonywania obowiązków w trybie pracy zdalnej korzysta 138 osób. Zdarzały się – po weryfikacji okoliczności – nieliczne przypadki odmowy świadczenia pracy w formule zdalnej. 

 

Zarządzenie Marszałka Województwa „W sprawie umożliwienia pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zwiększenia ochrony ich życia i zdrowia” obowiązuje od 22 listopada 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku. 

 

O zgodę na świadczenie pracy w trybie zdalnym zaszczepiony pracownik może wystąpić w szczególności w przypadkach gdy jest zobowiązany do odbycia obowiązkowej kwarantanny lub izolacji, a posiada zdolność wykonywania obowiązków zawodowych lub gdy zamieszkuje z osobami, które zostały objęte kwarantanną/izolacją. Każdy złożony wniosek podlega weryfikacji przez dyrektora wydziału merytorycznego, który musi uwzględnić takie okoliczności jak np. zapewnienie co najmniej 50% obsady w danej komórce organizacyjnej, faktyczne możliwości wykonywania pracy zdalnej przez pracownika, a także możliwość efektywnego nadzorowania i egzekwowania rezultatów pracy. 

Od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i wprowadzona jest nauka zdalna. 

Jak wynika z informacji zamieszczonej w wykazie prac rządu tylko rodzice i opiekunowie uczniów do lat ośmiu i dzieci niepełnosprawnych mają  prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego za ten czas.  

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
FACEBOOK
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama