Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 01:33
Reklama
Reklama
Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju rozświetla urząd

Symbol pojednania, miłości i nadziei dotarł na Pomorze Zachodnie. Związek Harcerstwa Polskiego w sobotę na Zamku Książąt Pomorskich dzielił się Betlejemskim Światłem Pokoju z mieszkańcami Szczecina i regionu. Jeden z lampionów przygotowano dla marszałka województwa zachodniopomorskiego. - Dziękuję za waszą piękną służbę i kultywowanie tradycji. Co roku przybywacie z dobrą nowiną i światełkiem symbolizującym pokój, którego teraz wyjątkowo mocno oczekujemy - mówił Olgierd Geblewicz, składając harcerzom świąteczne życzenia.
  • Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Betlejemskie Światło Pokoju rozświetla urząd

Harcerze z Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP zawsze w drugiej połowie grudnia przybywają na Zamek Książąt Pomorskich i do Urzędu Marszałkowskiego WZ, by podzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju. W latach 2020 i 2021 odbyły się bardzo kameralne spotkania ze względu na pandemiczne ograniczenia. Ale w tym roku znów możliwe było zorganizowanie uroczystości na zamkowym dziedzińcu. Ze sceny popłynęły świątecznie melodie, wspólnie śpiewano kolędy, składano życzenia.

 - Dziękuję za waszą piękną służbę i kultywowanie tradycji. Co roku przybywacie z dobrą nowiną i światełkiem symbolizującym pokój, którego teraz wyjątkowo mocno oczekujemy - mówił marszałek Olgierd Geblewicz podczas spotkania z harcerzami. - Najserdeczniej życzę wszystkim spokojnych świąt i pokoju w nowym roku.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna sztafeta harcerzy, którzy w grudniu odwiedzają szpitale, szkoły, parafie, instytucje publiczne z dobrą nowiną i płomieniem z Groty Narodzenie Chrystusa w Betlejem.  Ta charytatywna, społeczna inicjatywa została wymyślona w 1986 roku przez austriacką telewizję i radio publiczne, a jej celem było wsparcie osób niepełnosprawnych, chorych, wykluczonych. Dzięki zaangażowaniu skautów światło „rozlało się” po Europie i innych kontynentach. Do Polski przyjeżdża (od 1991 r.) przez Słowację, a przekazanie ognia ma uroczystą oprawę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
FACEBOOK
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama